Malatya Anadolu Lisesi Homepage
Forum Home Forum Home » OkuL » Üniversite, bölüm Rehberi
  New Posts New Posts RSS Feed - üniversite denilen illet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

üniversite denilen illet

Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dante Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: üniversite denilen illet
    Posted: 10 HaZiRan 2006 at 03:12

afedersiniz üniversite üniversite dediniz.geldik bir şey yok.ders dediler gidiyormuşsun giriyormuşsun gitdik girdik tırı vırı , hepsi yalan 2 ay geçti vize dediler gitdik madiden bişey çıktı.

bence üniversite denilen şey zavallı insnların sosyal olma arayışı içine girenlerin kendini kandırlıkları ama aslında sadece kantinden ibaret olan (yerine göre kafe ortamı da olabilir) arasıra gitdiğimiz acıkınca yemek yediğimiz bir yer bence..

Back to Top
vagrant View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vagrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 HaZiRan 2006 at 03:22
 evet dante kardeş haklısın bende geldim bende girdim bu ortama ama aradığım şey yoktu bulan olduğunu da zannetmiyorum
S&B
Back to Top
vagrant View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vagrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 HaZiRan 2006 at 03:25

bide şu var hemen şurda şunu girelim herkez okuyacak diye birşey yok bu memleketin otobüs şöförüne de ihtiyacı var ,ayakkabı tamircisinede ihtiyacı var hamamçıya da ihtiyacı var o yüzden

arkadaşlar eğer okul bitecek gibi durmuyorsa şerefinizle bırakın ve kendinize yeni bir yok çizin ben eğer biteremeyeceğimi anlarsam bunu yapacağım

S&B
Back to Top
Dante View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dante Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 HaZiRan 2006 at 03:40
 yaw sonradan fark etdimde şaçma bi konu oldu bu hem gençlere kötü örnek olduk. cevap yazmayın en iyisi siz buna yada yazın yaw parayla değil yaa
Back to Top
vagrant View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vagrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 HaZiRan 2006 at 03:42

he yaw dante sen bu konu açtıktan sonra üniversitelerden bir kaçış olduğunu öğrendim okulların öğrenci işlerin telofonları kilitlenmiş iett ye bi akım başlamış hadi hayırlısı..

S&B
Back to Top
wHiPLaSh View Drop Down
HatIRLI kuLLanICI
HatIRLI kuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wHiPLaSh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 HaZiRan 2006 at 17:37
"Henuz 18 ini yeni bitirmiştin, enerji ve umutla dolu
hayata başlamaya hazırdın... Ne oldu? Istemediğin bir
okula girdin. Insanları mutlu etmek, saygı kazanmak,
sevilmek için... Sevmediğin bir bölümde senelerini
harcadın... Ayaklarını sürüye sürüye gittin
derslere... Çalışmak istemedin ama yine de zorladın
kendini... Güç bela bitirdin sonunda... Ne ailen, ne
de arkadaşların görmedi yaptığın fedakarlığı...
Alkışlamadılar seni,omuzlarının üzerine çıkarmadılar,
madalya takmadılar... Enerjin çoktan
tükenmeye başladı bile... Kimse bilmez nasıl kendini
feda ettiğini... Ruhunu teslim ettiğini... Gençliğini
tükettiğini...

Şimdi iş bulman gerek... Para kazanman, araba alman,
ev alman gerek... Istemediğin bir işe girdin... Böyle
olması gerekiyor diye... Sırf çevrendekiler bekliyor
diye... Insanları mutlu etmek, saygı kazanmak,
sevilmek için... Sabahın köründe gidiyorsun işe...
Sevmediğin insanlar ile gününü harcıyorsun... Heyecan
duymadığın işlerle zamanını geçiriyorsun... Yarının
gelmesinden nefret ediyorsun... Sevildiğini hissettin
mi peki? Ya saygı? Bitti mi insanların istekleri?
Özgür müsün artık? Hayır hala özgür değilsin...

Şimdi evlenmen gerek... Öyle ya yaşın geçiyor, evde mi
kaldın ne? Arıyorsun etrafında uygun
birisini, artık evlenmeliyim diyorsun...Acaba
gerçekten istiyor musun? Sana uygun birisini buldun
işte, boyu boyuna, mesleği mesleğine, parası parana
göre... Peki ya kalbin? Düğününden bir gece önce
sessizce itiraf ettin kendine, ya doğru kişi değilse?
Belli ki hazır değildin bu evliliğe... Evlenmek için
evlendin... Insanları mutlu etmek, saygı kazanmak,
sevilmek için...Mutlu oldun mu peki?
Kalbin heyecanla doldu mu? Akşam eve koşarak döndün
mü? Sevildiğini hissettin mi?
Daha evleneli bir sene dolmadı, insanlar çocuk demeye
başladılar... Istedin mi gerçekten bir çocuk sahibi
olmayı? Hazır mısın bir canlıyı yetiştirmeye? Söyle
bana ne verebilirsin bu küçük insana? Hayatı kendi
gözlerinle hiç yaşadın mı? Ne istediğini biliyor
musun? Ya istemediğini? Hiç risk aldın mı? Sen hiç
kendin için bir şey yaptın mı? Çocuğun bir gün sorarsa
Özgürlük Nedir? Ne cevap vereceksin? Sen hiç özgürlüğü
yaşadın mı?

Evliliğinde problemler yaşıyorsun... Sevmediğin bir
insanla cehennemi paylaşıyorsun... Boşanmak fikri
kafana gelip gelip gidiyor...cesaret edemiyorsun...
Insanlar ne der diyorsun... Gene kendi duygularının
üzerine bir duvar örüp başka insanlar için evliliğinde
kalıyorsun... Fedakarlığını gören biri var mı?
Yaşadığın ızdırabı senin gibi yaşayan?

Korkuların seni hapsetmiş, her geçen gün etrafına bir
duvar daha örüyorsun. Sevilmeme korkusu, yalnız kalma
korkusu, başarısız olma korkusu, saygınlığını yitirme
korkusu ve daha neler neler... Hayatında hiç
korkmadığın bir gün oldu mu? Cesaretle atıldın mı hiç,
ya bilmediğin bir dünyaya girdin mi? Sevilmemeyi göze
aldın mı hiç? Gülünç duruma düştün mü? Ağladın mı
doyasıya, insanlara aldırmadan? Acı çektin mi hiç,
hani öleceğini düşünecek kadar... Ve iyileşmeyi
başarabildin mi hiç?

Yaş erdi kemale diyorsun, bu saatten sonra benden ne
köy olur ne kılavuz. Umutların tükenmiş, hayallerin
yıkılmış... Koca bir ömür başka insanların kontrolü
altında geçip gitmiş. Alışmışsın artık
bu düzene, artık istesemde çıkamam diyorsun... Ve gene
kendin için bir şeyler yapmaktan vazgeçiyorsun...

Ne olurdu istediğin okula gitseydin... Kim ne derse
desin, ressam olsaydın... Müzisyen, Arkeolog, Sanatçı,
Sporcu olsaydın...Hayattaki büyük adımları ancak hazır
olduğunda sen istediğin için atsaydın... Ne olurdu
biraz risk alsaydın? Biraz kendine güvenseydin? Biraz
kendine inansaydın? Ne olurdu seni çepeçevre saran
zincileri kırıp, önünde ki duvarları aşıp, kendin
olabilmeyi başarsaydın? Kim ne diyebilirdi sana? Gene
kimse madalya takmazdı, gene kimse alkışlamazdı, gene
kimse seni omuzlarının üzerine çıkarmazdı... Ama sen
kendine saygı duyardın!

Haydi şu anda şu dakika bir daha bak hayatına... Bu
sefer kendin için bir şeyler yap... Bırak insanlar
sevmesin seni, bırak senin mutsuzluğundan mutlu
olmayıversinler, bırak takdir etmesinler,
onaylamasınlar, bırak dedikodunu yapsınlar, itiraz
etsinler... Hayatında bir kere olsun bu riski al!

Istediğin mesleği yap... Zevk al ürettiğin işten...
Uçarak git işine...Keyif al birlikte çalıştığın
insanlardan... Yaşamını kendin SEÇ ve MUTLU OL
seçtiğin bu yaşamdan...

Istediğin insan ile istediğin zamanda evlen... Ister
20 inde ol, ister 50 inde... Senden başka kim bilir
doğru insanın kim olduğunu ve doğru zamanın ne zaman
olduğunu? Dinleme başkalarını... Evlenmek için hiç bir
zaman geç sayılmaz... Ve hatta istiyorsan
evlenme... Bu yaşam senin ve ızdırabını da,
mutluluğunu da yaşayan tek sensin...

Istediğin zaman çocuk yap... Kendini hazır
hissettiğinde, yaşama bir canlı getirmek istediğinde
ve o çocuğa verecek bir şeylerin olduğunda... Ve hatta
istemezsen hiç çocuk yapma...

Istiyorsan başka bir şehre taşın, başka bir ülkeye,
başka bir kıtaya... Mecbur değilsin bu şehire tıkılıp
kalmaya...

Istiyorsan yeniden okula başla, yeni bir meslek, yeni
bir hayat, yeni ben diyerek kendin için yaşa...

Şimdi soruyorum sana...

Ne zaman kendin için bir şeyler yapacaksın?"

CAN DÜNDAR

bilmiyorum belki de alakasız oldu ama yazı çok güzel :D
O.M.Ü
uzak dur yakınıma...
Back to Top
vagrant View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vagrant Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 HaZiRan 2006 at 21:31

insanın kendisi için bir şeyler yapma zamanı hiç gelmeyecek ya kendisi engel olacak buna ya da yine kendini değil başka insanları düşünecek.......

-------ne olursan ol kendin ol------

evet haklısın bizim konuyla pek alakası yoktu ama olsun en azından bizden sonra gelecekler öğrensinler gerçekleri

S&B
Back to Top
Dante View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dante Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 HaZiRan 2006 at 16:05

bunuun bi özeti yok mu yaa ? upuzun yazı . ticaret hukuğu vizesi bundan kısaydı vagrant sen oku öyleyse bana sonra özet geçersin.

üniversite dediler tırı vırı

Back to Top
wHiPLaSh View Drop Down
HatIRLI kuLLanICI
HatIRLI kuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wHiPLaSh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 HaZiRan 2006 at 12:48
al işte..hep bi tembellik,hep bi kolaycılık...nereye kadarrrr! Okusan belki bişi katıcan kendine..ama işte zihniyet hep aynı..
O.M.Ü
uzak dur yakınıma...
Back to Top
inGiLiZ View Drop Down
Forum YetkiLiSi
Forum YetkiLiSi
The Anil

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inGiLiZ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 HaZiRan 2006 at 22:22
Universiteler hakkinda tiri viri demek dogru bir tabir olmaz tabii ki ama yasadigimiz topraklarda cok onemli bir deger yargisi oldugu kesin. İsin ozetini bulmussunuz zaten herkes zevk aldigi isi yapsin. Ben bu ugurda universiteyi biraktim, risk aldim ve sifirdan bir hayata basladim. Ben bunu yaparken cok kisi guldu (aptal diyenler de oldu) ama suan pisman degilim ve arkami donup hic bakmadim. Devam etseydim okul bitmek uzereydi ama suan elimde bir meslegim var.
Fight for your right!

Back to Top
Dante View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dante Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 HaZiRan 2006 at 16:03

Originally posted by wHiPLaSh wHiPLaSh wrote:

al işte..hep bi tembellik,hep bi kolaycılık...nereye kadarrrr! Okusan belki bişi katıcan kendine..ama işte zihniyet hep aynı..

doğru dedin yaa .ama internet kafedeyim işte çok para yazıyor. eve gidersem okurum ama o zamana kadar böyle boş insan olarak devam edeceğiz artık.

Back to Top
Dante View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dante Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 HaZiRan 2006 at 16:08

Originally posted by inGiLiZ inGiLiZ wrote:

Universiteler hakkinda tiri viri demek dogru bir tabir olmaz tabii ki ama yasadigimiz topraklarda cok onemli bir deger yargisi oldugu kesin. İsin ozetini bulmussunuz zaten herkes zevk aldigi isi yapsin. Ben bu ugurda universiteyi biraktim, risk aldim ve sifirdan bir hayata basladim. Ben bunu yaparken cok kisi guldu (aptal diyenler de oldu) ama suan pisman degilim ve arkami donup hic bakmadim. Devam etseydim okul bitmek uzereydi ama suan elimde bir meslegim var.

sen de doğru dedin de. kafama göre bölüm yok türkiye de  puanları yüksekdi yani 2 sene okuduktan sonra bırakmak da zaten gereksiz hamleler.

en önemli ders dediler finans matematiği hiç bakmadım  90 aldım. bide saçma sapan bi ders var ticaret hukuğu diye onada hiç bakmadım( bu fix zaten) ondan da  kaldım. saçma bişeyler oluyor yani. gelde tırı vırı deme...

Back to Top
ASEV View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI
Forumun Denyosu

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ASEV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 HaZiRan 2006 at 16:22

baktımda yorumlar güzel gelmiş...benimde 3yıl oldu ünide..yani girdigim vize final sayısı belli diil(yaz okulu-büt-telafi)..saçmalıkların sonu yok..sonuçta okula hiç ugramadanda çok başarılı bir şekilde bitirebilirsin.maksat gün geçsin kafa rahat etsin.. yeni girecek arkadaşlara küçük bi öneri...

çok büyük beklenti içine girmeyin sakın..liseden daha güzel bi ortam bulamayacaksınız gittiginiz yerlerde.çogu zaman sıkacak..elbet çok zevk verdigi anlarda olacak..ama beklentiniz fazla olmasın..yoksa hayalkırıklıgınızın altında ezilirsiniz...

Back to Top
ASEV View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI
Forumun Denyosu

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ASEV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 HaZiRan 2006 at 16:26

haa bide şehirmi-ünimi muabbeti vardır... arkadaşlar aklınızı başınıza alın..istedigim ünide okuyacagım diye sakın istemediginiz bi şehre gitmeyin..4-5 yıl orada yaşayacaksınız unutmayın.... istedigin yer olsun,puanı düşük olsun varsın..dedik yaa maksat kafa rahat etsin..

Back to Top
Dante View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dante Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 HaZiRan 2006 at 16:29
 tabi yaw kafa rahatlığı  önemli.mesela gittiğin şehrin bir otoparkı olmalı.4 sene garip bi yerde okuyup ruh ve akıl sağlığını bozduktan sonra...hiç okuma daha iyi..
Back to Top
ASEV View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI
Forumun Denyosu

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ASEV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 HaZiRan 2006 at 16:36

ortam daha önemli yaw..yoksa ünilerin hepsi aynı..ders-sınav-anfi-kantin-çevredeki insanlar(mutlaka kafana göre birileri çıkar)..amma şehir dedinmi orda durr... otopark şart..sahil olacak yakacaksın sahili sıkılınca..mesela istanbuldaysan gece 3 te yürü mecideköyden-taksime..canın sıkılmaz giz.evde durma bas çık tozkoparan-pangaltı-draman-dudullu-gülbağ-baglarbaşı---yani yaşadıgın yer her anki ruh haline hitap edecek..olmadı bas git beyoglu-şişli-beşiktaş(sahilden vur ortaköy-bebek-istinye vs vs daa karşıyıda saymadım..) izmir mesela --kordonboyu-agora--ankara mesela--arjantin-keçiören-sıhıye-dikmen-atatürk orman çiftligi--ve olmazsa olmaz BARAKA--

sonuç aklını başına alacaksın ne istedigine karar vereceksin..üniversite denen illet her yerde var zaten..sen yeri seç yeter...

Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 EYLüL 2006 at 04:07

Sizlere katılmamak elde değil;

Bence insanlarının çoğunun belli bir kimlik elde etmek için girmeye çalıştıkları amacından sapmış bir mekandır.Şunu idda ediyorum derslerin yüzde doksanına girmeden sadece ders notlarına çalışarak dersleri geçebilirsin.Zaten ders notlarını üniversitenin fotokobicisi diye adlandırılan ama aslında bir müze olan yerden, taş tabletlere yazılmış ders notlerını elde edebilirsin.Merak etmenize gerek yok ders notları günümüz türkçesine çevrilmiştir

Yapacağın en büyük yanlışlardan biride üniversiteye büyük beklentilerle girmek mesela ben mesleğimi öğreneceğim martavallarıyla özellikle mühendislik fakültelerinde üniversitelerin çoğunda mesleğe ait şeyler öğretilmez mesleği kendi çabanla serbest piyasada çalışarak öğrenebilirsin.

hocaların çoğu branşlarına hakim değildir dolayısıyla senin dersi anlamaman hocanın işine gelir çünkü dersi anlayan bir öğrencinin konuyla ilgili soru sorma ihtimali artar ki bu tasvip edilen bir şey değildir hocalar açısından.

Son olarak beni şu şaşırtmıştır benim bölümümün en tembel öğrencilerinin çoğu ya derece yapmak amacıyla ya yatay geçiş yapmak amacıyla okula başlayan arkadaşlar...

Tabi bunlar genellemedir istisnalar belki vardır

Where's my mind?
Back to Top
ASEV View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI
Forumun Denyosu

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ASEV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 EYLüL 2006 at 10:04
arkadaşım güzel bi konuya deginmişsin..yok meslek örenecem yok işimde bir numara olacam..oradan yurtdışı,staj,proje,seminerler,....yalan..külliyen yalan..okulu bitir 4 yılda..bide keyf,eylence olsun,öp başına koy..yok unutulmayan yıllarmış üniversite yılları..lan tabi unutulmaz..insan hangi yıllarını unutabiliyoki zaten..kaldıki öle bi işkenceyi unutasın..son bi tavsiye..bence herkes kafa lise arkadaşlarının oldugu şehire gitmeli..en güzeli en temizi o..gerisi yalan..
Back to Top
4444 View Drop Down
Yeni KaYdoLmuŞ
Yeni KaYdoLmuŞ

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote 4444 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 EYLüL 2006 at 17:04
ben üniversitemden lisem kadar memnunum yani yok bi problem ayrıca üniverste yılları liseyi çokta aratmıyor gibi ama şimdilik tabi dersler daha ağırlaşmadı ya ondanda olabilir neyse bu konun açıldığı iyi olmuş
Back to Top
Immortal View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Immortal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 EYLüL 2006 at 21:19
Bence şehrin hiçbir önemi yok ama çevremizdeki insan anlamıyorlar bunu örneğin(öylesine bir örnek kurum ve şahıslar üstlerine alınmasınlar) istanbulun dandik bir bölümünü kazanan, doğuda bir ildeki üniversitenin çok iyi bir bölümü kazanandan daha yukarıda tutuluyor herzaman.aa bak çocuğa istanbulu kazanmış nedir yani bu hiç anlamam,bence çok saçma. nasıl böyle düşünebiliyorlar hala anlamış değilim.:(
Muhabir: Türkiye'den fenerbahçe'yi tanıyor musun ??
Vieri:Hayır..GALATASARAY'da mı oynuyor ?? .))))
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.