Malatya Anadolu Lisesi Homepage
Forum Home Forum Home » HaYatın içindEn » DünYaYı kUrtaRan adaM
  New Posts New Posts RSS Feed - komik,ilginç haber, yazı veya mail
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

komik,ilginç haber, yazı veya mail

Post Reply Post Reply Page  <12
Author
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 oCaK 2007 at 03:54
ODTÜ İşletme'nin deli ama çok bilge, hem en sevilen hem en nefret edilen profesörü Muhan Hocanın Strateji Yönetimi dersinin ilk saati öğretim üyelerinin bile katılımıyla geçer ki her senesi ayrı ilginçtir. Derslerinden birinden bir anekdot:

Muhan Soysal tepegöze bir Picasso resmi koyar. Herkes bakar bakar ama tarzı zaten kübik olan sürrealist resimde sanatla fazla ilgilenmeyenlerin anlayabileceği çok az şey vardır. Bozuk perspektifli bir oda, sarı uzun saçlı yaratığa benzeyen bişey. Etrafında başka yaratıklar, yerde yine bir yaratık ve arkadaki şekli bozuk içi parlak dikdörtgenin içinde başka bişeyler daha.

user posted image

5-10 dakka hiçbişey söylemeden sınıfı izleyen hoca, birazdan Picasso'nun resmini alıp Meninas'in bir resmini koyar. Bu resimde sandalyenin üzerinde oturan sarı uzun saçlı bir aristokrat kızının etrafındaki dadıları onun saçını tararken yerde köpeği yatmaktadır. Ve babası arkasından ışık sızan kapıdan kızını izlemektedir.

user posted image

Ancak ikinci resmi görünce Picasso'nun resmindeki öğelerin ne olduğunu ve bu resmin Meninas'in tablosuna gönderme olarak yapılmış olduğunu farkeder tüm sınıf.

Ve Muhan Soysal hiç unutamayacağımız dersini verir:

"Hayatta hiçbirşey Meninas'in resmi kadar belirgin ve net değildir. İş hayatı gerçekleri size Picasso'nun resmindeki gibi şekil değiştirmiş olarak gösterir. Picasso'nun resmine bakıp, Meninas'in resmini görebilenleriniz başarılı olacak, diğerleri kübik şekillere bakıp yanlış anlamlar çıkarmaktan gerçekleri hiç göremeyecek."

VE SON SÖZ......

Bir saatliğine mutlu olacaksanız, şekerleme yapın
Bir günlüğüne mutlu olacaksanız, balık avlamaya gidin
Bir aylığına mutlu olacaksanız, evlenin
Bir yıllığına mutlu olacaksanız, bir servete konun
Tüm yaşam boyunca mutlu olacaksanız, işinizi sevin...

ALINTI...
Where's my mind?
Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 oCaK 2007 at 04:03
Arjantinli ünlü golfçü Robert Vincenzo yine bir ödül kazanmış,
ödülünü

alıp kameralara poz
vermiş.

Ardından klubüne uğramış,
eşyalarını toplayıp otoparktaki arabasının

yanına doğru
yürümüş.

O sırada yanına bir kadın
yaklaşmış.

Vincenzo'yu kutladıktan sonra
ona küçük bir bebeğini olduğunu,

bebeğin çok hastalandığını ve
hastane masraflarını karşılayamadığını

onun her gün biraz daha
ölüme yaklaştığını anlatmış, bir çırpıda.

Kadının anlattıkları
Vincenzo'yu çok etkilemiş.

Hemen çek defterini çıkarmış ve
turnuvadan kazandığı paranın bir

bölümünü yazıp
imzalamış.

Çeki kadına uzatmış. O sırada
kadına "umarım bebeğinin iyi günleri

için harcarsın"
demiş.

Ertesi hafta Vincenzo klupte
öğle yemeğini yerken Golf derneği'nin bir

üyesi yanına yaklaşmış ve
"otoparktaki çocuklar, geçen hafta siz

turnuvayı kazandığınız
gün bir kadının yanınıza yaklaştığını ve

sizinle konuştuğunu söylediler"
demiş.

"Evet" demiş Vincenzo, "bunun
nesi garip ?".

"Garip değil tabi ki" demiş
adam," ama size bir haberim var o kadın

bir sahtekarmış.

Sizin gibi zengin kişilere
yaklaşıp hasta bir bebeği olduğunu söyleyip

para koparırmış.

Korkarım sizden de
koparmış."

Vincenzo şaşkınlıkla " yani
ölümü beklenen bir bebek yok mu ?" demiş.

"Yok" demiş adam.

"İşte bu hafta duyduğum en iyi
haber" demiş Vincenzo.

İşte buna bakış açısı farkı
diyoruz.

Kimi parasını kaybettiğine
üzülür ama kimi de Vincenzo gibi ölümü

bekleyen bir bebek olmamasına
sevinir.

Aynı pencereden dışarı bakan
iki kişiden biri sokaktaki çamuru, diğeri

gökyüzündeki yıldızları
görebilir.

Seçim bizlere
aittir.
Where's my mind?
Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 oCaK 2007 at 00:12
 10:35 04 Ocak 2007 / Perşembe 

Kıpırdarsan ikimizden biri ölecek!

Kıpırdarsan ikimizden biri ölecek!       MİLLİYET İNTERNET

Amerika son günlerde metro raylarında acı sonunu bekleyen adamı kurtarmak için canını hiçe sayan kahramanı konuşuyor.
      20 yaşındaki Cameron Hollopeter New York metro istasyonunda yürürken ayağı kayıp rayların üzerine düştü. O sırada iki kızıyla birlikte metro bekleyen 50 yaşındaki inşaat işçisi Wesley Autrey olayı görünce kendini rayların üzerine atmak için bir dakika bile tereddüt etmedi.
      Etraftakilerin şaşkın bakışları arasında o sırada hareket edemeyen adamı rayların arasındaki boşluğa iten Autrey kendilerine yaklaşmakta olan metronun ışıkları altında genç adamın üzerine kapanarak şunları söyledi: ‘Lütfen kıpırdama. Çünkü eğer hareket edersen ikimizden biri ölecek’.
      Bu sözlerin üzerinden birkaç saniye geçmeden metro acı bir fren sesiyle durdu. Herkes nefeslerini tutmuş adamlardan gelecek hayat işaretini beklerken Autrey sessizliğe bürünmüş olan kalabalığa şöyle seslendi: ‘Kızlarıma iyi olduğumu söyleyin. Genç adamın durumu da iyi’.
      Metro kendilerine çarpmasına birkaç santimetre kala durmuş ve iki adam da olaydan yara almadan kurtulmuştu. Autrey olaydan sonra şunları söyledi: ‘Onu rayların üzerinde görünce şöyle düşündüm: ‘Metronun adamın üzerinden geçmesine ve kızlarımın bunu görmesine izin mi vereceğim yoksa oraya atlayacak mıyım?’

Kaynak:

http://www.milliyet.com.tr/2007/01/04/son/sonyas10.asp

Where's my mind?
Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 oCaK 2007 at 07:29

LAYIGLIG nedir?

Musa Agacik, yillardir yaptigi röportajlarin küçük bir

bölümünü

"Musa'dan Beri" adli kitapta topladi.

Türkiye'nin son yillardaki serüvenini daha iyi görmek

için mutlaka

okunmasi gereken kitaptan birkaç satir:

Agri' da konustugu 75 yasindaki Haci SIddIk

Bilgin diyor ki:

-Musa Beg, biz Atatürk'ü çok seviyoruz...

-Zorunuz nedir, neden Atatürk'ü seviyorsunuz baba?"

-Çünkü Atatürk LAYIGLIGI getirmistir!.."

- Layiglik nedir SIddIk Baba?"

-Camiye giden camiye layigtir, kerhaneye giden,

kerhaneye layigtir..."

-Bu mudur?

-Heee budur.

Where's my mind?
Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 oCaK 2007 at 01:01

LTFN Bayanlar Darılmasın:)

Yeni ATM uygulaması...

Önümüzdeki yıldan itibaren tüm bankalar arabaya servis bankacılığına hız vereceklerinden, yani müşterilerin araba ile yanaşıp para çekebilecekleri bankamatikler yaygınlaşacağından bu yeni uygulamaya uyum sağlanabilmesi için

OTO ATM KULLANMA KLAVUZU

Kılavuzun durumunuza uygun(Kadın-Erkek)olan bölümünü lütfen dikkatle okuyun, bu, ATM'leri ilk kullanımınızda

isinize yarayacaktır.

Erkekler için adim adım kılavuz:

1- Aracınızla Bankamatiğe yanaşın

2-Sol ön cami açın.

3- Kartınızı yuvaya sokup şifrenizi girin.

4- Çekmek istediğiniz tutarı girin.

5- Kartınızı, paranızı ve fişinizi alin.

6- Cami kapatın.

7- Yolunuza devam edin.

Kadınlar için adım adım kılavuz:

1 - Aracınızla bankamatiğe yanaşın

2 - Geri vitese takip camla makinenin ayni hizaya gelmesi için gereken miktarda geri gelin.

3 - El frenini çekin, camı açın.

4 - Çantanızı bulun, kartınızı bulmak için ön koltuğa boca edin.

5 - Radyonuzu kapatın.

6 - Kartı makineye takmaya çalışın.

7 - Arabadan biraz uzak kalan makineye daha rahat ulaşabilmek için arabanın kapısını açın

8 - Kartı yerleştirin.

9 - Doğru tarafından tekrar yerleştirin.

10- İç kapağında şifrenizin yazılı olduğu telefon defterinizi bulmak için çantanızı kurcalayın.

11- Şifrenizi girin.

12- IPTAL tuşuna basın ve doğru şifrenizi girin.

13- Çekmek istediğiniz tutarı girin

14- Yan aynadan makyajınızı kontrol edin.

15- Paranızı ve fişinizi alın.

16- Çantanızı tekrar koltuğa boşaltarak cüzdanınızı bulun ve paranızı içine koyun.

17- Fişinizi fermuarlı bölüme yerleştirin

18- Makyajınızı tekrar kontrol edin.

19- 1 metre ilerleyin.

20- Bankamatiğe doğru geri geri gelin.

21- Kartınızı alin.

22- Çantanızı tekrar döküp kredi kartlığınızı bulun ve kartınızı uygun yere yerleştirin.

23- Arkanızda söylenmekte olan erkek sürücüleri kızdırmak için uygun el hareketini yapın.

24- Motoru tekrar çalıştırın ve yola devam edin.

25- 5-6 kilometre ilerleyin.

26- El frenini indirin.

Where's my mind?
Back to Top
melbir View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote melbir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 oCaK 2007 at 09:02

alınsın veya alınmasın bayanlar trafikte çekilmez oluyor ben her alanda geriden geldiklerini düşünürken dün dünyanın en zeki insanının bir bayan olduğunu 25 yaşında prof olduğunu einsteiınin zeka testinde 200 üzerinden 197 aldığını duydum ve şu sözden sonra daha da saygı duydum

türkiyede olsam öss sınavını kazanamayabilirdim........

carpe_diem baby
Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 oCaK 2007 at 05:26

Bende uzun yazıların okunmadığına dair bir izlenim var nedense belkide kendimden biliyorum:) yok ama öyle olsaydı b yazıyı okuyup size tavsiye etmezdim çok güzel bir yazı Çiçek Almak"...

Ahmet Tulgar

ahmet.tulgar@aksam.com.tr

Çiçek almak

Kaldırımda ya da otomobildeyken; sokak satıcılarından ya da dükkanlardan çiçek alanlara bakın. Bir bakın. O alışveriş; o satıcı ile alıcı arasında süren ilişki; çiçeklerin kime, niçin alındığını tahayyül etmeye çalışmadan, öylece baktığınızda bile, bakın nasıl iyi gelecektir size de. Size bile, bu alışverişle hiç alakası olmayan, sadece alaka gösteren size bile.

Başka bir şeye benzemez çiçek alışverişi çünkü. Başka bir alışverişe benzemez. Günün ve şehrin ortasında yumuşatıverir sert olan her şeyi. Çiçek alıcısıyla çiçek satıcısı arasındaki; güzellik üzerinden kurulan bu ilişkinin çiçek tozları yayılır ortalığa. 'Kelebek etkisi' yaparak açar ruhlarını yakından geçenlerin de.

Çiçek almak; sokak satıcısı bir kadınla ya da adamla şakayla karışık pazarlık yapa yapa ya da her zaman uğradığınız çiçekçi dükkanına uğrayıp tavsiyeler ala ala, elinizdeki kolunuzdaki paketlerin arasına, zamanın arasına bir demet de çiçek sıkıştırmak, gündelik, mütevazı ama önemli bir dünyayı kurtarma girişimidir. Dünyanın ne kadar güzel olduğunu, olabildiğini, ama güzelliğin de ne kadar nazik, ne kadar ince, ne kadar kırılgan bir şey olduğunu; güzelliğin de, hayatın da geçici ama yine de durup bakmaya, üzerine titremeye, gidebildiği yere kadar gitmesi için uğraş vermeye değer şeyler olduklarını hatırlamak ve hatırlatmak için bir vesile.

Çiçek alanların, çiçek alırken yüzlerine bir bakın. O çiçekleri kime aldıklarından ya da birine mi, kendilerine mi aldıklarından bağımsız olarak bir özgüven, bir kendinden, hayatından memnuniyet ifadesi olur bu çehrelerde. Hepsinde. O geçici çiçeklerin, o boynunu eğmeye, solmaya temayüllü hayatın içinde güzelliği bulmuş olmanın sevinciyle biraz şımarık, biraz gururlu, hadi onu da söyleyelim, handiyse kibirlidir halleri. O sırada, o alışveriş anında başkalarının uğraştığı sıradan işlerden ellerini eteklerini çekmiş olmanın, inceliklerle meşgul olmanın, güzellikle iştigal etmenin zarif züppeliği.

Böylesi bir durumdaki, böylesi bir konumdaki biri o zaman satıcının nezdinde de herhangi bir müşteri değildir. Artık. O kalabalığın arasından sıyrıldığı, tezgahına yanaştığı, dükkanından içeri adım attığı için, sadece bunun için, çiçeklerin tülümsü yapraklarına gösterilen özenin aynısına layık birisidir çiçekçinin müşterisi.

Çiçekçi esnafının ilk fiyatı yüksek tutması, böyle bir fiyat vermesi, ilk verdiği ama sonra da kolayca indiği o yüksek fiyat bile işte sanki, ya tutarsa deyip fazladan kara geçmeyi denemek için değil de, bir ilişki başlatmak, ticareti bir iletişime, oyunbaz, çiçek alıcısının dirençli bir şımarıklık yapmasına olanak sağlayan bir iletişim platformuna dönüştürmek için bir ilk girişimdir. Oyunun provokasyonu, törenin ilk adımıdır.

Çiçek alıcısı da zaten gidici değildir. Çiçek almaya karar verilmiştir çünkü bir kere. Çiçek, fiyatta anlaşamayıp vazgeçilecek bir ihtiyaç değildir. Çiçek, bir karardır. İhtiyaç dahilinde olduğu için değil karar verildiği için alınır. Tam almaya karar verildiği o anda da vazgeçilemez bir ihtiyaç olur artık çiçek.

Çiçek müşterisi çekip gitmez yani. Böyle birine rastlarsanız; fiyatı öğrenip, ilk fiyatı öğrenip de yürüyüp gidene, anlayın ki o, çiçeklere bakmamıştır bile. O, dünyayı pazarla karıştıran, hayatı fiyatlarla ölçen, aslında cüzdanı da gün be gün şişen biridir.

İşte onun arkasından seslenmez çiçekçi, fiyatı aşağı çekmez. Bırakır gitsin.

İnsan sarrafı olmuştur çiçekçiler. Çiçeğe acil ihtiyacı olanı hemen tanırlar. Bedavaya bile tutuştururlar bir gülü, bir demet fulyayı adamın eline.

Hiç çiçek aldınız mı birilerine utanarak, sıkılarak veya gurur duyarak hmm peki ya alıpda veremediğiniz oldu mu? neyse güzeldi işte paylaşayım dedim...

Where's my mind?
Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 oCaK 2007 at 05:56

TIP FAKÜLTESİNİ yeni bitirmiş, pratisyen hekim olarak ilk görev
yaptığım yere, Konya'ya bağlı bir beldenin sağlık ocağına gitmiştim.
Gençtim, bekârdım. Küçük bir beldeydi gittiğim yer. İlk gece bir eve
misafir olmuştum. Tren istasyonunun hemen yanında bir evdi. Akşam
yemeğinden sonra çaylarımız gelmiş, sohbetler edilmişti. Üzerimde yol
yorgunluğu, geldiğim yeni yerin yabancılığı vardı. Saatler ilerliyor,
ağır bir uyku beni içine çekiyordu. Ev sahibine bir şey de
diyemiyordum. Saatler epey ilerledi ama yine bir hareket yoktu. Evin büyüğü
olan hacıanneye sıkılarak sordum:
"Anneciğim, sizin buralarda kaçta yatılıyor?"

Hacıanne:

"Evladım treni bekliyoruz. Az sonra tren gelecek, onu bekliyoruz" dedi.

Merak ettim, tekrar sordum:

"Trenden sizin bir yakınınız mı inecek?"

Hacıannenin cevabı inanılacak gibi değildi:

"Hayır evladım, beklediğimiz trende bir tanıdığımız yok. Ancak burası
uzak bir yer. Trenden buraların yabancısı birileri inebilir. Bu saatte,
yakınlarda, ışığı yanan bir ev bulmazsa, sokakta kalır. Buraların
yabancısı biri geldiğinde, ışığı yanan bir ev bulsun diye bekliyoruz."

Prof. Dr. Saffet Solak

Where's my mind?
Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 oCaK 2007 at 21:12
Bir Kizilderili Kitabesinden

Asagidaki yazit bir Kizilderili kitabesinden alinmistir :

- Yalan tohumdur. Bire kırk verir.Verdigi kırkın her biri bir tohumdur ki bire kırk verir.

- Bilgi de tohumdur. Bire yüz verir. Verdigi yüzün her biri bir tohumdur ki; sana bilgelik, torunlarina da ilham verir.

- Zeka sudur. Tohumları yeşertir. Yalanı da bilgiyi de.

- Yetenek topraktir. Ne ekersen onu bicersin. Ekmezsen uzerinde ayrik otlari biter.

- Emek gunestir. Tohuma da suya da topraga da hayat verir.

- Kader,çadirindaki kilim gibidir. Ipligini Ulu Manitu verir sen dokursun. Deseni sendendir, renkleri Tanri'dan.

- Şans dogal gübredir.Ne zaman nereye dusecegi belli olmaz. Kilimine duserse kirletir. Desenini degistirir.Oysa topragina duserse besler.
Where's my mind?
Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 oCaK 2007 at 21:16
"İlk görev yerim Bingöl'de idi, Trenden indim, sırtımda yorganım, elimde bavulum 10 km yürüdüm... Nehri sal'la geçtim... Sonra at sırtında yolun yarısına kadar gittim. Atın sahibi dedi "hocam buradan sonra at gitmez..." civar köyden öküz verdiler, öküzle gittik. Okulu beyaz badanalı bir bina olarak hayal ediyordum. 20 metrekarelik bir samanlık çıktı. Okula girdim, öğrenciler samanlığın duvar diplerinde taşların üzerine oturmuş bekliyor... Etrafta meşe sırıkları var, ilk işim o taşların üzerine meşe sırıklarını gererek öğrencileri onların üstüne oturtmak oldu... Sonra başka bir sırığa bavulumdaki Bayrağımı astım. Üzerinde bayrağımın dalgalandığı her yerde görev yaparım demiştim ya, işte o bayrağı kendi ellerimle astım..."

Bu sabah bir TV pogramında gözyaşları ile izledim bu öğretmenimizi. Bu sözlerin sahibi yazdığı kitapların geliriyle Hakkari'den Edirne'ye kadar 20 tane okul yaptırmış, "bir ömür verdim bu mesleğe... doyamadım..." sözlerinin sahibi Hüseyin Hüsnü TEKIŞIK...
Where's my mind?
Back to Top
hcanpolat View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
Resolute User

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hcanpolat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 oCaK 2007 at 04:26

Alternatif Cem Uzan Vaatleri;

haftasonu tatili 3 gün olacak

"iddaa kuponları yatmayacak!"

"düğünlerde zorla halaya kaldırmak yasaklanacak"

"aylık telefon, elektrik, su, doğalgaz fatuları toplamı 1 yltde sabitlenecek."

saatler artık geri alınmayacak!!

"okeye dönerken açmak yasaklanacak"

"ingiltere'yle özel maç ayarlanıp gol atılacak"

"her evin internet hızı 100 mbit olacak"

"michael jackson, yeniden siyah olacak!"

"rio karnavalı türkiyede düzenlenecek"

"üç korner, bir penaltı olacak!"

"lost trt 1'de yayınlanacak"

halkı cumhurbaşkanı seçecek

-ajdar anık kültür ve turizm bakanı olacak.

"Türkiye ab'ye değil, ab Türkiye'ye üye olacak"

"tuttuğunuz altın olacak!"

size sarı laleler alacağım çiçek pazarından.

barbaros hayrettin babaniz olacak!

eski sevgili geri dönecek.

"ülker'in mallarına el konacak, çikolatalar halka dağıtılacak"

pi sayısı direk 3 olacak, Allah'ın hakkı 3 her yerde hüküm sürecek.

"sigara sağlığa zarar vermicek"

sakızlar kaybolmayacak

halanıza bıyık takıcaz, amcanız olucak.

çorabın teki kaybolmayacak.

arabayı yıkattığınız gün yağmur yağmayacak

papa müslüman olacak.

papa ayasofyanın minaresine çıkıp ezan okuyacak

fırınlar ekmek yerine pasta üretecek

"bu program geçersiz bir işlem yürüttü ve kapatılacak."

papa sünnet edilecek

"haribo fiyatları düşecek"

herkes dirseğini yalayabilecek

lafla peynir gemisi yürüyecek

tükenmez kalemler tükenmeyecek.

cihan haspolatlı futbolu bırakacak, top toplayıcı olacak.

atın ölümü artık arpadan olmayacak.

ilk öpücüğü muhafaza depoları açılacak

milletvekillerinin kanun önündeki dokunulmazlıkları kalkacak..

her vatandaşımızın kucağında bir laptop olacak

her eve ekmek yerine pasta girecek

her türk genci harvard'a burslu yollanacak

her bağ-kur emeklisi mavi yolculuk'a çıkabilecek

kadınların altın günleri için bedava altın dağıtılacak

'mutluluğun resmi çizdirilecek, her eve birer tane astırılacak' -

bağlaç olan ki birleşik yazılacak...

türktelekom, internet hizmeti verebilecek...

yiyerek zayıflanacak !

her türlü tüy istenecek. istenmeyen tüy kalmayacak!

Where's my mind?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.