Malatya Anadolu Lisesi Homepage
Forum Home Forum Home » HaYatın içindEn » itiRafLar,taKıntıLar
  New Posts New Posts RSS Feed - kardeşinizi seçin
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kardeşinizi seçin

Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Forum YetkiLiSi
Forum YetkiLiSi

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GoLGi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kardeşinizi seçin
    Posted: 09 AGuStoS 2005 at 23:31
Kardeşinizin yumuk minik ellerini avuclarınızın içine alın, sıkı sıkı sarın…..Üşümesinler…28 KASIM 2004 tarihinde tarafımdan kurulan bu site, kardeşten kardeşe uzanan gönül birliği sitesidir... Hiç bir dernek ve de vakıfla ilişkisi yoktur. Okullu kardeşlerimizi desteklemeyi amaçlayan tek kişilik sivil harekettir…Onlara yardım değil, hediye yolluyorsunuz....Küçük kardeşleriniz, gönüllüler tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından, titizlikle seçilip listelere yazılıyor. Hediyelerinizi abartmayın, sık sık yollayın. Bir defter, bir kalem, bir mont bir bot dünyalara bedel... Kardeşlerinize , eğitim öğretim hayatı boyunca destek olmaya , onlarla sonuna kadar el ele yürümeye karar verin....Eğer bunu yapamayacaksanız kardeş seçmeyin... Bu çocuklar bizim, Türkiye’mizin çocukları...ONLARI HİÇ UNUTMAYIN ...Mutlaka mektup yazın . Kardeşinize sevginizi yollayın...Kişiliklerini geliştirin...Yolumuz ulu önderimiz ATATÜRK'ümüzün yolu. Doğudan batıya , kuzeyden güneye tek vücut olmanın yolu. Yolumuz açık olsun.….ailemize hoşgeldiniz....CENGİZ TÜNAY

Burada yazılanlar İzmirli Fotografçı Cengiz Tünay'a ait.Kendi deyimiyle Diyarbakır'da kaldığı 6 gün içinde Türkiye'nin çarpıcı öbür yüzünü görmüş.Açlık ve yokluk sınırının altında bebeleri görmüş.Saat 11 de derste midelerini tutup açlıktan kıvranan öğrenciler görmüş. Sokaklarda artıkları yiyen çocukları görmüş....Ve 15 yıldır uygulamaya geçemeyen projesi artık gün ışığına çıktı. Bu projede kardeşler, kardeşlerini tanıyor ve yardım birebir gönderiliyor. Para dışında her türlü yardım yapılabilir. Para hiçbir zaman amacına ulaşmıyor.

Böyle önemli ve kutsal bir projeden sizleri de haberdar etmek istedik.Kardeş seçmeyecek olsanız bile siteye girip göz atmanızda fayda vardır diye düşünüyorum. www.kardesinisec.com

Back to Top
onur View Drop Down
Forum YöneticiSi
Forum YöneticiSi
Gary McKinnon

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote onur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 AGuStoS 2005 at 23:47
Yapilamiyacak bir$ey degil.En azindan onlarin yaninda oldugunuzu gosterin.Bir mektupla,kucuk bir hediyeyle destekleyin.
Back to Top
vande View Drop Down
Forum YetkiLiSi
Forum YetkiLiSi

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vande Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 AGuStoS 2005 at 23:53
ben de okuyunca katılmaya karar verdim.zor diiL bir telefon bir mektup ve ufacık hediyeler..okulda arkadaşlarımada anlatacağım buna benzer şeylerde herkes gönüLLü oldu kaldı ki para diiL istenen..herkes gönül rahatlığıyla katILabiLir
aysgl
Back to Top
miray_muge View Drop Down
Yeni KaYdoLmuŞ
Yeni KaYdoLmuŞ

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote miray_muge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 AGuStoS 2005 at 23:56

BENİM ARTIK Bİ ERKEK KARDESİM VAR..ADIYAMANDAN..7 YASINDA..

NEDEN HEPİMİZİN OLMASIN Kİ?

Back to Top
GoLGi View Drop Down
Forum YetkiLiSi
Forum YetkiLiSi

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GoLGi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 AGuStoS 2005 at 00:08
Benimkisi Şanlıurfa'dan.Adı Yunus;10 yaşında,110 cm boyunda ve 17 kg ağırlığında.Pekmez yollamak farz oldu bu çocuğa.Pehlivan gibi olsun sonra güreş tutucaz daha
Back to Top
aNSisT View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
doStLaRim da deGi$ebiLiR, a$kLaRim da

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aNSisT Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 AGuStoS 2005 at 16:34
Ben bir şey daha eklemek isterim bu yazılanlara TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ diye bir vakıf var eğer uni okuyorsanız bulundugunuz uniden bu vakfa üye olabilirsiniz.Bu vakıfta benzer şekilde okullarda cocuklara eğitim veriyor,yada gönüllü olarak kendinize bir kardeş secip onu sinemaya veya tüyatroya götürebiliyorsunuz.Üstelik cebinizde bir kuruş para cıkmıyor.Bütün masrafları vakıf sizin icin ayrılmış bir bütceden paranızı önceden veriyor.Vakıf herhangi bir kuruluşun veya görüşün tekelindede değil.Tek amacı Atatürk ilkelerinin ışıgında Türk genclerinin bu tür faaliyetlere yönelmesi kücük cocukları eğitmesidir.Ben Diyarbakırda okuyorum ve gercektende oradaki cocukların butür faaliyetlere ne kadar ihtiyacı olduğunu kendi gözlerimle gördüm.Bende bu vakfın üyesiyim.ve haftasonumu bu tür cocuklara ayırıyorum.Bu tür faaliyetlerinde sonuna kadar arkasındayım.Sizden ricam arkadaşlar Eğer bu tür faaliyetlerde gönüllü olmak istiyorsanız bu www.kardesinisec.com olur veya TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI olur.Yada X bir faaliyet olur.Önemli olan desteklemek.Çünkü bu tür faaliyetlerin destekçisi yine biz gencler oluyoruz.
KupkuRu ÇiÇek GibiSiN , biRaz SuYa özLemLi
Back to Top
delikorsan View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote delikorsan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 AGuStoS 2005 at 00:22
KESİNLİKLE MÜKEMMEL Bİ TOPLUM DAYANIŞMASI.BENCE HERKESE ÖRNEK OLMALI
BİZ KIRMIZI PABUÇLU ŞİRİN KIZLARLA DANS ETMESİNİ DE BİLİRİZ,KARTAL'IN UÇMADIĞI,ŞAHİN'İN YUVA YAPMADIĞI YERDE,ÖLÜMLE DANS ETMESİNİ DE...
Back to Top
playerdem View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote playerdem Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 AGuStoS 2005 at 22:32

LÜTFEN OKU BUNU....

Son insanlar

Bizden sonra bir iki nesil daha ya var ya yok

Son zamanlar yaşanıyor

dünya  dönmekten bıkmış usanmış çatırdıyor

İnsanlar hâlâ akıllanmamış uslanmamış.

Yaşamak daha da zor olmuş

insanlar insanlıktan çıkmış

farkında değiliz ama galiba sonumuz gelmiş.

Katliamlar

Dünya kan gölüne dönmüş binlerce çocuk daha yaşamadan ölmüş

Irklar bir birine kanlı bıçaklı olmuş dinler arasında savaşlar çıkmış

Ölüm toplu halde olur hale gelmiş tarlalar çiçek yerine ceset dolmuş

Analar doğmamış çocuklarına kıymış

evlatlar Babalarına kıymış

zulüm artmış zalim çoğalmış

Katliam toplu halde apaçık yapılır hale gelmiş

İnsanlar ölüm kokusunu duymaz

kanın allığını görmez olmuş.

İlim ve Tarih

Artik Tarihi unutmak mümkün değil tarih kayıt edilmiş

Geleceğin farkı kalmamış geçmişten 

İİnsan ders almamış tarihten

Zaman yok artık burada olup biteni oradaki biliyor

İlim almış başını uçsuz bucaksız bir yola gitmiş

Vereme çare bulunmuş mahsuller 10 katini verir olmuş

Kurbağa testi

Kurbağa kaynar suya atılmış

yandığını anında fark etmiş ve fırlayıp kaçmış.

Kurbağa soğuk suda yavaş, yavaş kaynatılmış

hiçbir şeyin farkına varmadan haşlanmış.

Dünya kaynıyor ama biz farkına varmıyoruz.

Kurbağa misali halimizden memnun yaşıyoruz.

Takıntılar avutuyor bizi.

Uyanamamışız bizi ufak tefek takıntılar uyutmuş

Kimimiz paraya takmış kazandıkça kazanmış yine doymamış.

Kimimiz fakirliğe takmış açlıkla mücadele ede, ede kendini kaybetmiş.

Kimimiz politika ideoloji yolunda ezmiş ezilmiş kendini unutmuş.

Kimimiz eğlenceye dalmış bir gece orada bir gece burada kimliğini kaybetmiş.

Ben uyandım keşke uyanmaz olsaydım su çoktan kaynamış geç kalınmış

»-(¯`v´¯)-» dont frown cause u never know who is failing in love with ur smile »-(¯`v´¯)-»
Back to Top
playerdem View Drop Down
Yeni KuLLanICI
Yeni KuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote playerdem Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 AGuStoS 2005 at 22:35

ÇIK ARTIK BU SUDAN EĞER BENİ ANLAYABİLİYORSAN...

DOĞRU YOL ÖNÜNDE KAPILARINI SONUNA KADAR AÇMIŞ BEKLİYOR

SEÇİM  SENİN..................................................

»-(¯`v´¯)-» dont frown cause u never know who is failing in love with ur smile »-(¯`v´¯)-»
Back to Top
wHiPLaSh View Drop Down
HatIRLI kuLLanICI
HatIRLI kuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wHiPLaSh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 AGuStoS 2005 at 17:14
Toplum Gönüllüleri gerçekten müthiş bi vakıf! ben 8 aydır üyeyim ve öğrencilerimi yaz boyu çok özledim...çat pat ingilizce öğretmekle başladık işe ve dönem sonunda ayrılmak gerçekten çok zor geldi..Herkesin üye olmasını tavsiye ediyorum..birine birşey öğretmek,yardım edebildiğini hissetmek bence dünyanın en güzel duygusu...hele de bi öğretmen adayıysan :)
O.M.Ü
uzak dur yakınıma...
Back to Top
ABaCuS View Drop Down
HatIRLI kuLLanICI
HatIRLI kuLLanICI
Teknik Sorumlu

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ABaCuS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 EYLüL 2005 at 11:19
Atatürk dememişmidir ki "Ögretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktir." ..
Yigitsen Eger Gozumde ; Uslandir Beni Sözünle.
Back to Top
wHiPLaSh View Drop Down
HatIRLI kuLLanICI
HatIRLI kuLLanICI

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wHiPLaSh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 EYLüL 2005 at 13:43
valla benim eserim nasıl olacak çok merak ediyorum :) hadiii hayırlısı
O.M.Ü
uzak dur yakınıma...
Back to Top
inGiLiZ View Drop Down
Forum YetkiLiSi
Forum YetkiLiSi
The Anil

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote inGiLiZ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 EYLüL 2005 at 11:14
Tabii boyle seyler guzel fakat olaylari dramatik hale getirmeden ve icraatlari ortaya sermeden de bir seylerin ucundan tutabiliriz.
Fight for your right!

Back to Top
GoLGi View Drop Down
Forum YetkiLiSi
Forum YetkiLiSi

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GoLGi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 EYLüL 2005 at 16:35
Bu tip girişimler kampanya halini aldığı için -öyle olması da gerekiyor- ne kadar fazla insan özendirilirse o kadar fazla yol alınır diye düşünüyorum.Yapılacak kişisel yardımlar afişe edilmemelidir ama burada söz konusu olan bir oluşum,bir kampanya olduğu için gizlenecek birşey göremiyorum.
Back to Top
ABaCuS View Drop Down
HatIRLI kuLLanICI
HatIRLI kuLLanICI
Teknik Sorumlu

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ABaCuS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 EYLüL 2005 at 22:42
Kimse yaptigi yardimlari ben sunu yaptim ben bunu yaptim diye ulu orta sericek degildir elbette , en azindan buradaki insanlarin kalitesinin buna el verecegini zannetmiyorum ve dolayisi ile "GolGi'ye" katilmakla beraber "İngiliz'in" düsüncelerine saygi duyuyorum fakat biraz daha yapici bir mesaj gonderebilirdi..
Yigitsen Eger Gozumde ; Uslandir Beni Sözünle.
Back to Top
aNSisT View Drop Down
dEmiRbaŞ kuLLanICI
dEmiRbaŞ kuLLanICI
doStLaRim da deGi$ebiLiR, a$kLaRim da

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aNSisT Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 EYLüL 2005 at 13:05

Sosyal sorumluluk bilincini geliştirmeye açık bir toplum oldugumuzu,forum üyelerinin de bu tür organizasyonlara katkıda bulunmaya istekli olduğunu düşünüyorum.Ayrıca burada insanların kendi adlarına yaptıklarını anlatmasının bu tür organizasyonlara özendirmek için yapıldığını düşünüyorum.Bunun da sakıncalı bir tarafı yok.Kimsenin olayları dramatikleştirdiğine de şahit olmadım.

KupkuRu ÇiÇek GibiSiN , biRaz SuYa özLemLi
Back to Top
onur View Drop Down
Forum YöneticiSi
Forum YöneticiSi
Gary McKinnon

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote onur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 aRaLıK 2005 at 19:37

From:*
Sent:Tuesday,December 6,2005,2:26 Pm
To: *
Subject: Losemeli Cocuklar Hastanesi

Merhabalar,LOSEV (losemili cocuklar saglik ve egitim vakfi ) 3.5 yillik bir vakif  olmasina ragmen Turkiye'nin ilk losemili cocuklar hastanesini Ankara'da kurdu.Yemeginden pijamasina,muayenesinden tahliline her sey ucretsiz olarak cocuklara sunuluyor.Ankara disindan gelen ailelere de apart oda hizmeti veriliyor.Vakif kullanmadigimiz giysi,ev esyasi,oyuncak,bisiklet ve yiyecek yardimlarini kabul ettigi gibi tutar ne olursa olsun bagis da yapilabiliyor.
Tel: 0312 447 06 60

NOT: Belki bu maili 10 kisiye yollarsaniz hayatinizda baska degisikler olmayacak.Ya da kimseye yollamazsaniz hayatiniz kararmayacak.Fakat bu is icin harcadiginiz zaman ve emek,cok daha iyi degerlendirilmis olacaktir.Lutfen en azindan tanidiklariniza forward edin.

*Bana gelen bu maili sizlerle payla$mak istedim.Vakifin kendisine ait bir sitesi var: http://www.losev.org.tr

*Sitede online ali$veri$ mevcut: http://alisveris.ada.net.tr/losev/t-losevshop.asp Ayrica sitede banka hesap numaralari da mevcut.Her hangi bir bankamatik kartindan havale yapabilirsiniz.

*Ozellikle uye olmanizi oneririm.Uyelik formunu doldururken bizlerin destegine ne kadar ihtiyaclari oldugunu anlayacaksiniz.
Uyelik formu adresi: http://www.losev.org.tr/turkce/t-uyelik.html

Hepinize saglik dolu bir hayat diliyorum.

Back to Top
Phys View Drop Down
Forum YöneticiSi
Forum YöneticiSi
Phys was Here

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Phys Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 MaRt 2006 at 06:16
1 yil oldu Batmanli kardesim hayatima gireli.Kiralik tek odali bir evde 8 kisiler. Para istemiyor,sevgi yeterli diyor. Sizin de olsun... Ya da sevginizin bir kismi onlarin olsun. Bu sevgiyi ona gercekten verip veremediginizi ondan aldiginiz zor okunan mektupla anlamaktasiniz birgun.

Saboya bin selam.
Back to Top
Duyuru View Drop Down
Yonetim
Yonetim

Greatest ManadoLu

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Duyuru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 MaYIs 2006 at 18:05
www.ManadoLu.com
Back to Top
Duyuru View Drop Down
Yonetim
Yonetim

Greatest ManadoLu

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Duyuru Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 AGuStoS 2006 at 03:23

Ankara`da bulunan arkada$larimizin dikkatine!

ASAGIDA ADI BELIRTILEN HASTANEDE YATMAKTA OLAN COCUKLARIMIZ ICIN ACIL OLARAK KAN VE TROMBOSIT IHTIYACI BULUNMAKTADIR. DESTEK VERMEK ISTEYENLERIN COCUKLARIMIZIN YAKINLARIYLA IRTIBATA GECMELERI RICA OLUNUR.

SONSUZ TESEKKURLERIMIZLE

LOSEV

COCUGUMUZ  : VEDAT TAN
KAN GRUBU    : A RH (+)
HASTANE        : BASKENT UNIVERSITESI HASTANESI
BABASI          : NUSRET TAN
TELEFON         : 0535 544 70 76

COCUGUMUZ YOGUN BAKIMDA OLUP COK ACIL KAN VE TROMBOSIT IHTIYACI VARDIR.

COCUGUMUZ  : DELAL YILDIZ
KAN GRUBU    : A RH (+)
HASTANE        : BASKENT UNIVERSITESI HASTANESI
BABASI          : RAMAZAN YILDIZ
TELEFON         : 0537 236 22 31

www.ManadoLu.com
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.04
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.